Masz problem z wypadającymi włosami?
Wypadanie włosów jest dużym problemem, zarówno estetycznym, jak i dermatologicznym. Wokół tego zagadnienia narosło wiele faktów i mitów. Postanowiliśmy wziąć pod lupę te najpopularniejsze! Sprawdź, co jest prawdą, a co nie!
Podstawą walki z wypadaniem włosów jest szampon |
Tak, dobry szampon jest bardzo ważny. Pomaga nam oczyścić włosy i skórę głowy z zanieczyszczeń. Dodatkowo, jeśli ma odpowiednie składniki odżywcze i pielęgnacyjne (np. proteiny białego łubinu, biotynę, kompleksy witamin, pędy bambusa) zadba o wzmocnienie włosów oraz ich zdrowy wygląd.Problem wypadania włosów, paradoksalnie, nie tkwi jednak we włosach, lecz w skórze głowy. Szampon pozostaje na głowie kilka chwil a następnie zostaje spłukany, dlatego, aby skutecznie poradzić sobie z problemem podstawą jest działanie na skórę głowy specjalistycznym preparatem typu serum, lotion, ampułki (np. Cece MED przeciw wypadaniu włosów).
Długie włosy częściej wypadają |
Długość włosów nie wpływa bezpośrednio na ich wypadanie. Oczywiście im starszy włos, tym bliżej mu do naturalnego wypadnięcia w fazie katagenu. Im dłuższe włosy tym bardziej narażone są na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powodować ich łamanie, stąd złudzenie, że „wypadają”(łamliwość włosów często mylona jest z wypadaniem). Co więcej pamiętajmy, że jeden długi włos na podłodze będzie wyglądał „straszniej” niż włos krótki.
Masaż głowy - to działa |
Każda z nas lubi ten moment wizyty w salonie fryzjerskim, kiedy przy okazji mycia włosów fryzjer wykonuje masaż skóry głowy. Przyjemne uczucie, prawda? Okazuje się, że masaż skóry głowy jest nie tylko przyjemnym doznaniem, ale odgrywa bardzo ważną rolę w kuracji przeciw wypadaniu włosów. Masując skórę głowy sprawiamy, że staje się ona lepiej ukrwiona, a co za tym idzie dotleniona.Masaż jest szalenie ważny przy aplikacji specjalistycznych preparatów stymulujących porost włosów. Dzięki temu ich działanie jest dużo bardziej efektywne.
Obcięcie włosów jest najlepszą „kuracja” na wypadające włosy |
Często powtarzanym mitem jest ten o tym, że obcięcie włosów wzmocni nasze włosy i sprawi, że będą one gęste. Jest to złudzenie optyczne. Nawiązując do zagadnienia powyżej, włosy długie rosły prawdopodobnie kilka lat i przez ten czas narażone były na niekorzystne czynniki, takie jak uszkodzenia mechaniczne, skutki niewłaściwej stylizacji itp. Co więcej im bliżej skóry głowy tym mamy młodsze włosy i jest ich po prostu więcej. Jeśli zetniemy tę najbardziej zniszczoną część włosa pozostaną nam te mocniejsze. W przypadku osłabionych mieszków włosowych warto skrócić włosy, ponieważ długie włosy są dla nich większym obciążeniem.
Nasz organizm to całość |
Pamiętajmy, że nasz organizm to integralna CAŁOŚĆ. Jeśli nie dbamy o siebie, nie stosujemy odpowiedniej diety bogatej w składniki odżywcze, nie dajemy naszemu organizmowi czasu na regenerację, funkcjonujemy ciągle w stresujących sytuacjach i napięciu to może się on zbuntować. Początkowo złą kondycją włosów, skóry i paznokci, przemęczeniem a jeśli taki stan będzie trwał dłużej również zmianami chorobowymi. Warto pamiętać o odpowiedniej diecie dostarczającej organizmowi składników odżywczych, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, a także wsparciu „od środka” właściwą suplementacją. Nie bagatelizujmy swojego zdrowia. Zawsze warto zrobić badania kontrolne.
/redhead
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz